To już jutro gmina zaprasza na Dzień Dziecka z mnóstwem atrakcji!

1 czerwca, od 13.00 do 18.00, w wielki plac zabaw zamieni się deptak przy ul. Jedności Robotniczej. To tam Gmina Słubice organizuje transgraniczny Dzień Dziecka, na który zaprasza maluchy z obu stron Odry. Będą tworzyć budowle z makaronu, dekorować lizaki i pierniki, malować na płótnie, uczyć się czerpania papieru, wspinać się po ściance...

W programie są też m.in. pokazy baniek mydlanych, warsztaty plastyczne, a ponieważ w tym roku motywem przewodnim jest rezolutna pszczółka, to ona zagości na niejednym rysunku. Na deptaku stanie też prawdziwy ul, w którym będzie można podejrzeć królową pszczół i posłuchać o życiu tych pożytecznych owadów.

Dzieci będą też mogły wziąć udział w warsztatach muzycznych, spróbować gry na perkusji i poznać egzotyczne rytmy rodem z Ameryki Południowej czy Afryki. Będzie też można zajrzeć do mobilnego laboratorium chemicznego i poeksperymentować, obejrzeć teatrzyki, m.in. ulubionego Koziołka Matołka. Zakład Usług Wodno-Ściekowych przywiezie na deptak…koparkę.

Naszym małym gościom zafundujemy też tysiąc lodów i zapewnimy moc atrakcji. Wszystkie będą darmowe!

Transgraniczny Dzień Dziecka organizowany jest już po raz trzeci, w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą&Słubice", który dofinansowuje Unia Europejska.