Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Blisko 2 mln zł na remonty w gminnych placówkach oświatowych

- Wakacje to zawsze czas, który wykorzystujemy na remonty w szkołach i przedszkolach i tak jest też w tym roku. Nie ma placówki, w której by się coś nie działo – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.
W prawdziwy plac budowy zamieniło się m.in. pierwsze piętro przedszkola nr 1 „Jarzębinka”. Trwa tam remont trzech sal i dwóch łazienek dla dzieci. Z budżetu gminy radni przeznaczyli na tę inwestycję 140 tys. zł. W planach jest jeszcze modernizacja windy towarowej, na co pójdzie kolejne 31 tys. zł.

– Moja wnuczka chodzi do tego przedszkola i opowiadałem jej, że sali, którą zna, już właściwie nie ma. Zareagowała ze smutkiem, a potem z radością, gdy opowiedziałem, jak tu będzie niebawem ładnie – mówi słubiczanin pracujący przy modernizacji sali dla maluchów w „Jarzębince”.

Kolorowo i funkcjonalnie

Z nowych łazienek cieszą się już dzieci w przedszkolu nr 4 „Krasnal Hałabała”. Na wszystkie remonty zaplanowane w czasie wakacji placówka dostanie z budżetu gminy ponad 220 tys. zł. Blisko połowę pochłonął remont łazienek. – Mamy tu teraz bardzo ładnie – orzekły zgodnie dzieci, a ich nauczycielka Aneta Kolińska nie kryła, że była to długo oczekiwana inwestycja. – Poprzednie łazienki nie były remontowane przez bardzo długi czas, nie działały niektóre krany, to, co mamy teraz, to po prostu coś pięknego – stwierdziła. Na tym jednak nie koniec, bo w planach jest jeszcze modernizacja instalacji wodnej (etap II), na co pójdzie 80 tys. zł, a także montaż rolet zewnętrznych i modernizacja basenu.

Szczęśliwy „Miś Uszatek”

Rolety będą też montowane w przedszkolu nr 3 „Miś Uszatek”. Ale to tylko jedna z wielu inwestycji zaplanowanych na najbliższy czas. Na wszystkie w tej placówce gmina wyda ponad 400 tys. zł! W planach jest: modernizacja łazienki trzylatków, sali gimnastycznej, instalacji wodnej. Ponad 200 tys. zł pochłonie remont kuchni i nowe jej wyposażenie. W przedszkolu tym, podobnie jak we wszystkich przedszkolach i w żłobku zamontowane zostaną urządzenia do ewidencji czasu pobytu dzieci, na co przeznaczono 28 tys. zł Sporo będzie się też działo w naszym samorządowym żłobku. W planach jest modernizacja instalacji wodnej i wentylacji w kuchni, w placówce zamontowano też zewnętrzne rolety. Na to wszystko z budżetu poszło ponad 150 tys. zł.

Coraz wyższy standard

Także we wszystkich szkołach w gminie podnoszony jest standard pomieszczeń, z których korzystają uczniowie i nauczyciele. W „trójce” modernizowana jest właśnie instalacja elektryczna (II etap), co będzie kosztowało ponad 300 tys. zł, w planach jest jeszcze modernizacja drogi wjazdowej i wiaty śmietnikowej. W SP nr 2 są już nowe toalety, na które wydano 100 tys. zł, zaplanowano także adaptację pomieszczeń na pokój nauczycielki i sal dla dzieci niepełnosprawnych. W „jedynce” wyremontowano kilka sal lekcyjnych, które były częścią zlikwidowanego gimnazjum. – Wyremontowaliśmy także salkę, która wykorzystywana była dotychczas jako pomieszczenie gospodarcze, żeby móc tu urządzić gabinet psychologa szkolnego – mówi  Aurelia Wolny, która od września będzie dyrektorką SP nr 1. – W planach mamy jeszcze utworzenie gabinetu terapeutycznego dostosowanego do potrzeb dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, które są objęte kształceniem specjalnym – dodaje. Na zrealizowanie tych inwestycji szkoła dostanie blisko 130 tys. zł.

Około 280 tys. zł zarezerwowano też w budżecie gminy dla szkoły w Golicach. Tam trwa właśnie remont pokrycia dachu, ocieplane są ściany budynku, modernizowana jest instalacja elektryczna (II etap). Ekipy budowlane można też spotkać w szkole w Kunowicach, gdzie modernizowane są toalety.

Wszystko ma być gotowane na 2 września, gdy rozpocznie się nowy rok szkolny.

Autor: Beata Bielecka | 17 lipca 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one