Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Kurtyny wodne lekarstwem na upały

- Gdy już nie ma czym oddychać idę i staję przy kurtynie wodnej. Od razu jest przyjemniej – mówi sprzedawczyni z ul. Jedności Robotniczej. To tam, na deptaku, znajduje się jedna z dwóch bramek zraszających, które kupił Zakład Usług Wodno-Ściekowych przy finansowym wsparciu gminy.
Druga kurtyna stała w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 3, na deptaku przy ul. Kochanowskiego. Jak mówi, prezes ZUWŚ Kazimierz Góra, trzeba ją było tymczasowo zdemontować, bo była niszczona przez dzieci i zaczęła szwankować. ZUŚW zamierza wkrótce ponownie postawić tę kurtynę na deptaku, ale prawdopodobnie już w innym miejscu.
- W czasie upałów kurtyny wodne są uruchamiane w najgorętsze dni w godzinach, w których odnotowywane są najwyższe temperatury powietrza. Dają wtedy chociaż odrobinę wytchnienia mieszkańcom – mówi Monika Walkowiak z ZUWŚ.

Autor: Beata Bielecka | 10 czerwca 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one