Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Na szczęście to były tylko ćwiczenia!

28 maja o 10.00, patrol Straży Miejskiej zauważył na parkingu przed szkołą w Kunowicach samochód bez tablic rejestracyjnych z zamaskowanym mężczyzną , który na widok strażników wyskoczył z auta, założył plecak, zarepetował broń i wbiegł do szkoły. Dyrektor placówki uruchomił procedury stosowane w przypadku napadów terrorystycznych, ze szkoły ewakuowano dzieci.

- Istotą ćwiczenia była praktyczna realizacja procedur stosowanych w tego typu sytuacjach oraz sprawdzenie umiejętności kadry pedagogicznej szkoły w zakresie bezpiecznej ewakuacji uczniów – mówi Roman Filończuk, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w słubickim Urzędzie Miejskim.

W ćwiczeniach zorganizowanych przez Gminę Słubice, z użyciem m.in. drona, wzięli udział m.in.: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, żołnierze z 21. Patrolu Rozminowania z 5. Kresowego batalionu saperów, pracownicy Nadleśnictwa Rzepin, druhowie z OSP Słubice, OSP Golice, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Słubicach, zastępca burmistrza Słubic Adriana Dydyna-Marycka, kadra pedagogiczna i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunowicach.

Autor: Beata Bielecka | 30 maja 2019Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one