Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

To było sportowe święto w Słubicach

Niepowtarzalna atmosfera i radość sportowej rywalizacji towarzyszyła zawodnikom, którzy w weekend 25-26 maja 2019 roku, wzięli udział w Paralekkoatletycznej 1 Rundzie Grand Prix Polski oraz Mistrzostwach Województwa Lubuskiego U16, U18 i U20 w biegach,skokach i rzutach. Relację przygotował Ryszard Chustecki ze Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 W pierwszej części zawodów młodzież województwa lubuskiego rywalizowała w biegach na dystansie 100m i 300m, biegach płotkarskich, skoku wzwyż oraz rzucie dyskiem najmłodszych. Z grupy zawodniczek i zawodników Lubusza Słubice należy podkreślić starty:

300m chłopców starszych i młodszych ( grupa trenera Piotra Kiedrowicz ) bieg 1/2 - 1. Choina Mateusz 2007 – 50,17 2. Floriańczyk Oliwier 2009 – 54,55 3. Olech Sebastian 2010 – 55,20 4. Bobkiewicz Kacper 2009 – 56,35 5. Tatarski Bartosz 2010 – 60,38 bieg 2/2 1. Stupienko Maksymilian 2009 – 60,51 2. Bednarczyk Oliwier 2010 – 69,09

300m dziewcząt starszych i młodszych ( grupa trenera Piotra Kiedrowicza ) bieg 1/3 - 1. Kielar Anna 2006 – 49,55 2. Boberska Anna Marta 2006 – 51,50 3. Kurkowska Hanna 2006 – 51,62 4. Podruczny Helena 2006 – 53,76 5. Garczyk Karina 2009 – 57,33 6. Prokopowicz Wiktoria – 58,60

- bieg 2/3 1. Mizerska Iga 2009 – 53,35 2. Drozdowska Lena 2009 – 60,40 3. Dusza Nadia 2011 – 61,67 4. Hein Zuzanna 2011 – 65,18 5. Kapla Anna 2011 – 69,74 6. Tatarska Hanna 2012 – 77,24

- bieg 3/3 1. Marciniak Amelia 2012 – 61,67 2. Tyczyńska Lidia 2012 – 63,63 3. Haściło Malwina 2011 – 63,93 4. Łazdowska Blanka 2011 – 71,15

- rzut dyskiem kobiet ( 0,75kg ) ( trener prowadzący Łukasz Horoszkiewicz ) - 4. Horoszkiewicz Julia 2006 – 19,05 5. Przybylska Wiktoria 2005 – 18,81 8. Dobrzyńska Dominika 2005 – 17,20 w grupie juniora U20 i juniora młodszego U18 Słubice reprezentowali: 1. Czak Jakub 2001 – 110 M U20 (99,1) – 14,27 ( trener Jacek Grześkowiak ) -1. Czak Jakub 2001 – 110 M U18 (91,4) – 14,02 1. Klimiuk Jakub Tomasz 2002 –

- skok wzwyż M – 1,90 ( trener Edward Czernik ) 1. Wyrwas Julia 2003 – skok wzwyż K – 1,60 ( trener Edward Czernik ) 5. Janowicz Zuzanna 2003 – 3000m U18 – 12:42,58 ( trener Piotr Kiedrowicz ) 6. Tomasik Oliwia 2004 – 3000m U18 – 13:35,96 ( trener Piotr Kiedrowicz )

- LKS LUBUSZ 4 x 100m M U20 – DNF ( trener prowadzący Jacek Grześkowiak ) ( Antoni Plichta 00, Jakub Czak 01, Sebastian Wieliczko 00, Krzysztof Wyrwas 01 )

- LKS LUBUSZ 4 x 100m K U18 – DNF ( trener prowadzący Piotr Kiedrowicz ) ( Aleksandra Bereśniewicz 02, Maja Konberg 03, Marika Olech 02, Zuzanna Janowicz 03 )

- LKS LUBUSZ 4 x 400m K U18 – 4:47,23 ( trener prowadzący Piotr Kiedrowicz ) ( Zuzanna Janowicz 03, Maja Konberg 03, Marika Olech 03, Aleksandra Bereśniewicz 02 )

Po tej części zawodów organizatorzy zaplanowali uroczyste otwarcie 1 rundy Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski, na które przybyli m.in.:  Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Władysław Dajczak, wojewoda Lubuski, Mariusz Olejniczak, burmistrz Słubic,  Grzegorz Cholewczyński. przewodniczący Rady Miejskiej w Słubicach, starosta Leszek Bajon oraz Zbigniew Lewkowicz,trener paraolimpijskiej kadry narodowej oraz Tomasz Blatkiewicz,paraolimpijczyk kończący swoją prawie 20 - letnią karierę zawodniczą, wielokrotny medalista paraigrzysk olimpijskich, mistrzostw świata czy mistrzostw Europy. Z rąk wojewody otrzymał pamiątkowy puchar w podziękowaniu za promocję województwa lubuskiego w Polsce i świecie.

Po uroczystości otwarcia rozpoczęła się II część, a w niedzielę III część zawodów z plejadą prawie 200 wspaniałych lekkoatletów z całej Polski. Bili w Słubicach swoje rekordy życiowe, wielokrotnie były to wyniki lepsze od rekordów Europy czy nawet świata. Tradycyjnie na naszym stadionie mogliśmy podziwiać naszego wychowanka Macieja Lepiato, który tym razem pokonał poprzeczkę na wysokości 205, dwukrotnego złotego medalistę Igrzysk Paraolimpijskich w skoku wzwyż – Londyn 2012 ( 212 ) i Rio 2016 ( 219 ).

Pełne wyniki zawodów z 1 Rundy Grand Prix Polski : https:// domtel-sport.pl/wyniki )

Autor: Beata Bielecka | 27 maja 2019

Wróć Drukuj

facebook google plus one