Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

YUMA Stan Arizona (USA)

Yuma - Miejsce narodzin Ameryki Południowo - Zachodniej Na granicy Arizony z Kalifornią, i tylko 25 mil na północ od Meksyku powstała Yuma - u zbiegu rzek Colorado i Gila. Ziemie te były odwiedzane przez Europejczyków od 1540 r., powstawało tu wiele misji, budowano forty w celu ochrony osiedli w Arizonie i Nowym Meksyku. W latach 60 i 70 - ych poprzedniego stulecia bardzo popularny był transport rzeczny; parowcami transportowano ludzi i rozmaite dobra do kopalń, na rancza czy tez do posterunków wojskowych, aż kolej żelazna - Pacific - rozbudowała swe linie na tych historycznych terenach w roku 1877. W ten sposób Yuma pozostała bramą do nowego zachodniego Świata.

Duże obszary Okręgu Yuma zajmowane są przez pustynie z łańcuchami górskimi. Doliny zaś obfitują w urodzajne gleby, dające podstawy do hodowli bydła oraz wielokrotnych zbiorów w ciągu roku.
Liczne ośrodki przemysłowe - przemysłu lekkiego i ciężkiego - administracja oraz centra usługowe wraz z biurami i magazynami wspierają kwitnący handel i umożliwiają sukces bliźniaczych przedsiębiorstw z nowoczesnymi siedzibami w Meksyku i szerokim wachlarzem usług w obrębie regionu granicznego Yumy.

Kontakty partnerskie w ramach "Programu miast siostrzanych"
Uchwala Rady Miejskiej w Subicach nr Xv/164/2000 z dnia 24.02.2000 r.
"Przyjęcie inicjatywy miasta Yuma , Arizona , Stany Zjednoczone Ameryki w zakresie podpisania proklamacji "Miast siostrzanych o współpracy Słubic i Yumy.

Kontakt:
YUMA
180 West First Street
Yuma , Arizona 85364
(520) 783-1270
fax (520)343-9290
TDD (520)343 -8877
www.ci.yuma.az.us


Proklamacja "Miasta Siostrzane" Miasto Yuma, Arizona, Stany Zjednoczone Ameryki oraz Słubice , Polska.

32.661575 -114.634094

 

Autor: Rafał Jeżak | 22 grudnia 2011

Wróć Drukuj

facebook google plus one