Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Do Odry rzucili świętojańskie wianki…

19 czerwca na tarasie miejskiej biblioteki biesiadowali przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych. Pletli wianki z polnych kwiatów, degustowali regionalne potrawy, a na koniec z pochodniami ruszyli nad Odrę.

„Świętojańskie wianki 2015” to impreza zorganizowana, w ramach V Spotkania Integracyjnego Lokalnych Organizacji Pozarządowych, przez bibliotekę miejską, Związek Nauczycielstwa Polskiego, w tym sekcję emerytów i rencistów, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej i Kazimierę Staniak z Koła Gospodyń Wiejskich w Drzecinie. – Wstępem do spotkania był program artystyczny nawiązujący do starosłowiańskiej tradycji Nocy Świętojańskiej – relacjonują organizatorzy. Wystąpiły dzieci z przedszkola „Pinokio” i uczniowie społecznej szkoły muzycznej. Potem muzykę na żywo zapewnił Rafał Cegielski, chór seniorów Konsonans wraz z zespołem, który działa przy Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy mogli też spróbować tradycyjnych potraw przygotowanych przez K. Staniak i przekąsek z grilla, o które zadbała firma K&P Europa. Potem było wyplatanie wianków.  Powstały prawdziwe arcydzieła z polnych kwiatów. – Ze śpiewem na ustach, z pochodniami w dłoniach i wiankami na głowach poszliśmy wszyscy na most, żeby rzucić wianki w nurt Odry – wspominają organizatorzy.

W ramach projektu zrealizowano też konkurs plastyczny pod hasłem „Świętojańskie wianki 2015” skierowany do przedszkoli, gimnazjów i szkół średnich z terenu gminy. Wpłynęły  144 prace, które można oglądać obecnie w bibliotece. Zwycięzców konkursu uhonorowano w poniedziałek, 22 czerwca, w starostwie (powiat przyznał organizatorom dotację na ten projekt).  Wśród przedszkolaków pierwsze miejsca zajęli: Antosia Ujejska z „Jarzębinki”, Hania Lewaszow z „Misia Uszatka”, Kaja Gołębiowska z tego samego przedszkola i Lena Hubko z „Jarzębinki”.  Wśród uczniów szkół podstawowych jury najwyżej oceniło  prace: Bartosza Cioska i Karoliny Zielińskiej z SP nr 2, Marta Koper z Gimnazjum nr  1 zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, a Patrycja Proć z Zespołu Szkół Licealnych wśród najstarszej młodzieży.

Autor: Beata Bielecka | 24 czerwca 2015Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one