Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Stwórzmy razem atlas ulubionych miejsc w Słubicach i Frankfurcie

Macie swoje ulubione miejsca w Słubicach i Frankfurcie? Pokażcie nam je, opiszcie i wspólnie stwórzmy niecodzienny atlas " 200 ulubionych miejsc w Dwumieście". Z Waszych propozycji powstanie książka i film, w których przedstawimy Słubice i Frankfurt z Waszej osobistej perspektywy.

Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i René Wilke oraz Nils-Peter Schmidt z Agencji reklamowej „Runze&Casper” w Berlinie, podczas konferencji prasowej, która odbyła się dziś w słubickim Urzędzie Miejskim, zainaugurowali kampanię medialną „ Ulubione miejsca w Dwumieście”.

Poprzez tę kampanię chcemy zachęcić mieszkańców Słubic i Frankfurtu, żeby opowiedzieli nam o swoich ulubionych miejscach po obu stronach Odry i podzielili się wspomnieniami związanymi z tymi miejscami. Powstały w ten sposób materiał zdjęciowy i filmowy posłuży, żeby przybliżyć mieszkańcom i turystom nasze Dwumiasto. Z udziałem mieszkańców powstanie atlas dwumiasta zawierający ich ulubione miejsca znajdujące się po obu stronach Odry.

Takie miejsce musi być publiczne, może znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz. Związane jest z własnymi przeżyciami, wyjątkowymi wydarzeniami lub jest po prostu miejscem, gdzie lubimy spędzać czas.

Dla burmistrza Mariusza Olejniczaka takim miejscem jest m.in. promenada nadodrzańska,gdzie chętnie spaceruje lub jeździ rowerem,  klub Prowincja w Słubicach czy znajdująca się na 24 piętrze frankfurckiego Oderturmu restauracja z pięknym widokiem na Dwumiasto.

Nadburmistrz Rene Wilke lubi natomiast most na Odrze, który łączy Słubice i Frankfurt i wyspę Kozią.

A jakie są Wasze ulubione miejsca?

Wejdźcie na stronę: www.podwojnie-piekne.eu, załadujcie zdjęcie wraz z tekstem, albo wyślijcie zdjęcie i tekst mailem na adres: miejsce@podwojnie-piekne.eu. Mozna też wypełnić formularz i wysłać go pocztą na adres:  Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji, Bischofstrasse 1a, 15230 Frankfurt Oder.

Agencja „Runze&Casper” będzie także pytać mieszkańców Dwumiasta o ich ulubione miejsca m.in. podczas Miejskiego Święta Hanzy.

Kampania ma swoje logo. To motyl, którego skrzydła mają kolory, wykorzystywane dotychczas we wspólnej marce Dwumiasta: zielony i niebieski. Skrzydła symbolizują części naszego Dwumiasta. Żeby motyl mógł latać potrzebuje obu skrzydeł, tak jak Słubice i Frankfurt potrzebują siebie, żeby intensywniej się rozwijać.

Kampania" 200 ulubionych miejsc w Dwumieście" jest elementem projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą&Słubice". Jest on współfinansowany ze środków UE w ramach programu „Interreg V A – Brandenburgia-Lubuskie“ 2014-2020. Więcej szczegółów na temat kampanii znajduje się w dwujęzycznej prezentacji, która jest w załączniku.

Autor: Beata Bielecka | 15 maja 2019Zdjęcia do wiadomości:
Załączniki do pobrania:

Wróć Drukuj

facebook google plus one