Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !

Radni uhonorowali tancerzy z Bohemy

O sukcesie dwóch słubickich par tanecznych w najbardziej prestiżowym turnieju w Polsce informowaliśmy już w styczniu. Dziś (25 lutego) podopieczni Henryka Lechelta: Klaudia Kozionoga i Maciej Słodownik, którzy w Krakowie wytańczyli trzecie miejsce, a także półfinaliści tego turnieju: Emila Artiuchow i Janek Jędrzejewski, gościli ze swoim nauczycielem na sesji rady miejskiej gdzie pogratulowano im sukcesu. Ubarwili też sesję swoimi tańcami.

- Dotychczas co najwyżej mogliśmy tu oglądać chocholi taniec – żartował burmistrz Tomasz Ciszewicz nie kryjąc zachwytu z występu młodych tancerzy, którzy co ciekawe po raz pierwszy wzięli udział w krakowskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wieczystego i od razu odnieśli sukces. Klaudia i Maciej wystąpili w klasie C, w której startowało 38 par z całej Polski. I weszli do finału! Ten finał dał im też automatycznie awans do wyższej klasy. Są teraz w drugiej lidze tanecznej. W Krakowie świetnie zaprezentowała się druga słubicka para. O dwa lata młodsi: Emila Artiuchow i Janek Jędrzejewski startowali w klasie E, w której tańczyło 40 par. Słubiczanie dotarli do półfinału. – 2015 rok był dla nas znakomity – mówił podczas sesji H. Lechelt podkreślając, że w wielu turniejach słubiczanie zajmowali medalowe miejsca, a kropkę nad „i” postawili właśnie w Krakowie.

facebook google plus one